16 09 18  Lietuviams - parolimpinis auksas

Rugsėjo 17-osios naktį Lietuvos laiku mūsų šalies rinktinė Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių finale nugalėjo JAV komandą ir pasipuošė aukso medaliais.

Amerikiečiai nugalėti rezultatu 14:8 (pirmas kėlinys - 5:1). Lietuviai savo aukso laukė 16 metų nuo 2000 m. Sidnėjaus Parolimpinių žaidynių, o jeigu įskaičiuosime privalomą kelią, reikalingą nueiti norint dalyvauti žaidynėse, bus beveik 20. Dvejose parolimpinėse žaidynėse - Sidnėjuje ir Pekine - jie kovėsi finale, bet turėjo tenkintis žaidynių vicečempionų titulu. Du kartus - Atėnuose ir Londone - ištiko nesėkmė.

Šiose parolimpinėse žaidynėse Lietuvos rinktinė žaidė ypač sėkmingai - laimėtos visos 7 rungtynės: 4 grupės, ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo. Du Lietuvos atstovai - Genrik Pavliukianec ir Justas Pažarauskas - pateko į geriausių parolimpiados puolėjų trejetuką. Mantas Brazauskis išrinktas geriausiu žaidynių gynėju. M. Brazauskis, beje, aikštelėje be keitimų praleido visą rungtynių laiką - iš viso 172 minutes, J. Pažarauskas - 159, G. Pavliukianec - 148. G. Pavliukianec visas rungtynes žaidė traumuota dešine ranka. Pastarąjį faktą Lietuvos komanda nuo varžovų slėpė ir atskleidė tik pasibaigus finalo kovoms.

13 parolimpiečių į Lietuvą parveš 8 medalius: 7 aukso ir 1 sidabro.