Straipsnio "PANEVĖŽYJE IR ŠALIA JO" komentarai

11. murrrr. miau (88.119.144.65) 2014.01.23 08:08:34

Petro komentaras akivaizdžiai iliustruoja, kaip rimta diskusija pavirsta vaikų darželio lygio pasipravardžiavimais.

10. Petras (78.63.47.91) 2014.01.22 10:03:18

Neseniai sužinojau, kad Vytautas Merkys yra atleistas nuo LASS nario mokesčio. Kaip tai paaiškinti, ar čia pirmininkas Čaplinskas taip atsilygino-atsidėkojo už agitacinę pagalbą prieš pirmininko rinkimus? Svetainei Baltojilazdelė išlaikyti pinigų turi, o va nario mokesčiui ir pritruko. Pažistami kalba, kad gal už blaivyklą buvo gal dar skolingas, kur kadaise buvo, ir ten tą varganą lituką sumokėjo, o gal pirmininkui kaip vaikui saldainių nupirko. Čia geriausiai galbūt atsakyti galėtų Audronė Karpavičiūtė, kuri budama du kartus teista, važiuos atstovauti suvažiavime Panevėžio. Tik delegatai būkite atsargus, nes ji spjaudytis moka, berods antras teistumas ir buvo už tai, kad kažką iškoliojo ir apspjaudė. Ir ko tik nebūna šiam pasauly...

9. LEJA (91.187.163.114) 2014.01.16 23:31:29

Ne suvaziavimui, bet LR Seimui, socialiniu reikalu komitetui tiesiog rastu reikia pameteti ideja atitinkamai iteisinti NDNT rekomendacijas, kurios yra vienareismiskos siai dienai- bet kuris pirmagrupis tiek su regos likuciu, tiek ir bne jo yra sveikuju darbo rinkoje nedarbingas individas, o isteigotje neigaliojo darbo vietoje, darbingas su rekomendacijomis darbo salygoms ir darbo pobudziui.Isleks is darbo visi pirmagrupiai, tame tarpe ir pats Vilimas- apsivalys organozacija, liks tikrai LASSas dirbsiantis tik nariu gerovei,. o ne savo saskaitu pildymui ir vaikymuisi tik asmenines naudos.Be to, rinkeju valia yra sventas dalykas- Vilimo neisrinko net i suvaziavima, todel jo cypsejimas duotuoju atveju yra visiskai bereismis ir visiskai nesvarbus.

8. murrrr miau (88.119.144.65) 2014.01.09 06:08:19

Na karas prieš aklus nei slaptas, nei atviras gal ir nevyksta, bet požiūris maždaug toks: ką čia dar su tais aklais terliotis, lengviau juk be jų.

7. bastas (78.63.92.252) 2014.01.08 09:58:01

Murrrrr miau... Viskas būtų gerai, jeigu bėda tebūtų šiuose biurokratiniuose parašymuose.Blogybė tūno pačioje mūsų organizacijoje.Simono atkaklumas tik apnuogino šiek tiek tą situaciją.Pirmiausia už jo (Simono)nugaros slaptai buvo rezgamas planas, kaip neprileisti prie filialo vadovo pareigų aklo žmogaus.Į paviršių teišplaukė tik nuomonės uogelės.Pavyzdžiui direktorius pamini, kad aklas juk negali niekur palydėti ... Liūdniausia, kad grįžtam 50 metų atgal prie diskusijos, ką gali neregys.Pasitaisau: kol kas nėra jokios diskusijos.Vyksta slaptas karas prieš neregius.

6. murrrr miau (79.133.233.125) 2014.01.03 10:51:25

Pagaliau iš penkto karto pavyko teisingai parašyti visą savo komentarą, o tai vis daugumą nukirsdavo. administratoriau pratrink mano komentarus nuo 4 iki 8, ir susitvarkyyk šią svetainę, nes kai tik komentare parašai simbolį

5. murrrr miau (79.133.233.125) 2014.01.03 10:43:25

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos išvada Dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, kur nurodoma, kad asmuo gali dirbti ne visą darbo dieną, darbdaviui yra privaloma, tačiau ją galima pakeisti. Dėl to Simonas turėtų kreiptis į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos 5 teritorinį skyrių Savanorių pr. 118, LT-44148, Kaunas. tel. 8 3 7.4 0 1 4 4 9 tik dar būtina žinoti, kad norint pakeisti išvadą Dėl darbo pobūdžio ir sąlygų turi būti iš naujo nustatinėjamas asmens darbingumo lygis, todėl reikės daktaro siuntimo į NDNT darbingumo lygio nustatymui ir pan. Taigi biurokratinė reikalo pusė gal kiek sunkokai, tačiau išsprendžiama. kur kas sudėtingesnė politinė reikalo pusė, čia kyla klausimas, ar LASS iš esmės virsta tik abejotinos kokybės soc. paslaugų akliesiems teikimo įstaiga, maždaug draugija akliesiems globoti, ar ji bus organizacija, kuri valstybės ir savivaldybių įstaigom išsako aklųjų poreikius, gina aklųjų interesus, ir kurios veikloje ir valdyme, atsakingų sprendimų priėmime gali dalyvauti ir patys aklieji. žinoma, soc. paslaugos akliesiems yra būtinos, bet jas teikti gali ne būtinai aklųjų sąjunga, gali ir savivaldybių soc. tarnybos ir kitos nevyriausybinės organizacijos ir dar neaišku, kas jas teiktų kokybiškiau, todėl, jei aklieji bus stumiami nuo organizacijos valdymo, tai jiems dar reikėtų labai pagalvoti, kas geriau jiems gali teikti tas soc. paslaugas, ar tai kuo virsta LASS, ar kokie kiti soc.paslaugų teikėjai.

4. bastas (78.63.92.252) 2014.01.02 09:47:08

Hm... Nekalbėkime apie

3. hm (78.63.114.46) 2013.12.29 00:53:35

Bet visoje Lietuvoje viskuo nepatenkinti tik panevėžiečiai. Kaip čia taip išeina?

2. bastas (78.63.92.252) 2013.12.18 09:46:34

Dar kartą galima įsitikinti, kad viską daro žmogus.Taip, įstatai, nuostatai yra gerai.Bet net senolių išmintis kalba: yra įstatymas, yra ir apstatymas.Va, ir keliauja mūsų direktoriai aplink visokias nuorodas.Neįtikai, nepatikai- ir pasimato visokios rekomendacijos apie nepilną darbo dieną.Mano manymu, ta nepilna darbo diena yra kaip tik ne darbdavio, o darbuotojo pusėje.jeigu darbuotojas negali dėl sveikatos dirbti visos darbo dienos, tai jis ir pareikalauja tokios darbo dienos.O Darbdaviui jau ir nebėra kur dėtis.nebesigilinsiu į kitas plonybes.Privatininkas žiūrėws vienaip, valdiška įstaiga kitaip ir t.t. Bet viena aišku: jeigu darbdavys norės išlaikyti(ar palaikyti) dirbantįjį su negalia, tai jis jam ir padės išsilaikyti darbo vietoje.Dar viena mintis dėl atlyginimo.Jeigu valstybiniais pinigais tokiam kaip Simonui tegalima mokėti tik pusę atlyginimo, tai kitą pusę tegul sukrapšto direktorius .Iš kur? Ogi iš tų pačių, daug kartų apkalbėtų nuomos pinigų.Labai gerai, kad tose mūsų viešosiose piningose įstaigose būtų surasti atlyginimai ir tiems kitiems rajonuose dirbantiems vadovams.Jeigu nesugebama pasiekti valstybės biudžeto lėšų, tai tegu direktoriai pasižiūri į savo vidinius resursus.Ir tai įteisinti tai daryti įpareigojančiais nutarimais Centro Taryboje.Pabaigoje dar kartą pasikartosiu- viskas priklauso nuo žmogaus ir žmogiškumo.Jeigu nėra noro, tai kaži, ar padės kokie nors raštai, įsakymai ir pan.Netgi tokioje mažoje organizacijoje, kaip mūsų...Gražių, prasmingų švenčių.

1. Vytautas (91.187.181.106) 2013.12.16 10:36:29

Perskaičiau Alvydo Valentos straipsneli. Pradėjo ryškėti kai kurie apmąstymai. Vilimas mano, kad visa ką jis sugalvoja- tai neliečiama ir net nepajudinama, nes tai prilygsta Šventai indiškai karvei.Straipsnis, vilimo svaičiojimams, dalinai, neprieštarauja. Įsikibote į medikų rekomendacijas ir tvirtinate, kad tai tabu. Tai kaip su tais aklaisiais, šiuo metu vis dar dirbančiais visą dieną įmonėse? Kaip reikia traktuoti muzikus, psichologus, filosofus, juristus dar vis tebestudijuojančius ir jau dirbančius pilną darbo dieną. Kaip ten su tomis rekomendacijomis? Ką padarė Vilimas, kad tų kvailų rekomendacijų nebūtų? O gal pats ir paprašė, kad jos atsirastų , kad vėliau būtų galima pabandyti jomis remtis? Buvo minėta, kad Panevėžio ir Utenos aklųjų centro direktorius, jau nekartą viešai apsimelavo. Todėl juo tikėti negalima nė per plauką. Juk tvirtino spaudoje, kad LASS nariai Simono Čeplinsko niekas i pirmininko postą nerinks. Simonas buvo išrinktas didele dauguma balsų, o pono Vilimo net nepanorėjo pasiųsti į 25- tąji suvažiavimą. Tai kaip reikia visa tai vertinti? Regijono direktorius nesugeba suvokti ir logiškai vertinti pačios paprasčiausios situacijos. Tai kaip jis gali be rekomendacijų vadovauti visai Panevėžio ir Utenos zonai? Kaip su tomis rekomendacijomis, kuomet statybininkas nukrenta nuo pastolių ir užsimuša, kaip su žūstančiais po transporto ratais, kokias rekomendacijas vykdė būdami visiškai sveiki ir fiziškai ir dvasiškai? Šiuo klausimu būtų galima šnektelti ir dar plačiau, bbet, kaip sako Alvydas- mus riboja formatas. Tik stebėtis belieka, jog 21-mame amžiuje vis dar reikalingos rekomendacijos. Laikas šį klausimą išspręsti galu gale taip , kaip to reikalauja gyvenimas!?

Vardas:

Komentaras:
  komentavimo taisyklės ir nuostatos

["Mūsų žodžio" turinys]