Straipsnio "GRĮŽUS IŠ JŪRMALOS" komentarai

3. bastas (78.63.39.220) 2010.12.27 18:13:50

Kuo mes galime pasigirti? Tikriausiai valdiškų pinigų administravimu ir administruojančiųjųskaičiumi ir jų atlyginimais...Atkreipiau dėmesį į kitą straipsnyje iškeltą problemą:sunku motyvuoti akluosius dalyvauti įvairiose reabilitacijos srityse.Kaip galima kalbėti apie kokią nors aklojo veiklą, kai, galbūt, jis ir gyventi nenori! Gal ir per smarkiai pasakiau, bet dauguma aklųjų paprasčiausiai save nurašo, kaip niekam tinkamus.Įsivaizduokim, kad jau viską radom: žmogų, jo adresą... Na ir kas gi jį aplanko? Silpnaregis pirmininkas? Beveik gerai matantis? Mažai bus tokių neregių, kurie patikės savo jėgomis, pamatę tokį pirmininką.Prisimenu, buvo organizuojami ir vedami tokios Gailos Mucinieksrodos, savipagalbos arba kažkas panašaus kursai. Buvo kaip tik iškilusi tokia tema: kuo galėtų prisidėti aklųjų organizacija prie pagalbos aklajam.Diskutuojant prieita išvada: turi veikti mobili grupelė, kurioje visada turi būti neregys, kuris jau yra perėjęs visas sunkiausias naujo gyvenimo stadijas.Taigi, iki šiol negirdėjau, kad kas nors būtų nuveikta šioje srityje. Tik nuolat girdime amžinus padejavimus, kad "jie nenori", "jie nežino ko nori, "jiems nieko nereikia"..."Kad ir toks paprastas dalykas: kodėl į mūsų organizacijos susirinkimus ateina nedaug narių? Girdžiu tik vieną atsakymą- paseno... Aš nesenas, bet manęs niekas neklausia, kodėl nedalyvauju susirinkimuose.Ir yra ne viena dešimtis tokių.Na, tada galima nurašyti ant "trūksta motyvacijos". Sėkmės...

2. Romualdas (212.117.0.103) 2010.12.21 18:34:12

Gaila, kad neparašėte kuo lietuviai galėjo pasigirti. Pagal tai ką jūs rašote tai susidaro vaizdas, kad latviai ir estai toli vakaruose, o mes vis dar rytuose. Mes išsaugojome savo turtą, bet kur paslaugos ? Nėra kompiuterio naudojimo paslaugų, techninės pagalbos priemonių pritaikymo paslaugos, nėra galimybės įsigyti šuns-vedlio, o kaip vaikščioti aklam net ir prie aklųjų orgamizacijos pastato, vien tik laiptai į naujai įrenktas parduotuves ir panašiai. Atsidręžkite veidu į neįgalų žmogų ir mokykitės iš vakarietiškų kaimynų. Daug važinėjete po konferencijas, seminarus vakaruose, bet kur tas parsivežtas patyrimas pritaikomas. Straipsnius galima ir namuose kompiuteryje perskaityti, bet turime pajusti rezultatus.

1. Petriukas (88.119.144.65) 2010.12.21 15:29:10


Mūsiškiai daro labai gerai, struktūros saugojimas vardan pačios struktūros, o kokia iš to nauda neregiams ir silpnaregiams,? jie dažniausiai lieka už struktūros.

Vardas:

Komentaras:
  komentavimo taisyklės ir nuostatos

["Mūsų žodžio" turinys]