2024 metų pabaigoje telefonų neregiams gamintojas BlindShell pristatė savo naują išmanųjį mygtukinį telefoną BlindShell Classic 3. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas gi naujo atsirado šiame įrenginyje ir ar verta atsinaujinti, jeigu šiuo metu naudojate senesnį BlindShell Classic 2 telefono modelį.
Pradėkime nuo subjektyvių dalykų. Naujasis įrenginys atrodo ir taktiliškai juntamas lygiai taip pat, kaip ir jo vyresnis brolis BlindShell Classic 2. Visiškai toks pat korpusas, tokie patys mygtukai ir jų išdėstymas. Tarp minėtų dviejų modelių yra tik vienintelis skirtumas: naujesnis įrenginys turi taktiliškai apčiuopiamą rėmelį aplink kamerą ir žibintuvėlį, ir tai viskas. Iš vienos pusės, tai gal ir geras gamintojo sprendimas, visgi telefonas skirtas kuklesnius informacinių technologijų įgūdžius turintiems vartotojams, tačiau, mano subjektyvia nuomone, galima buvo atnaujinti telefono korpusą dėl dviejų priežasčių: pirma, vartotojų patirtys rodo, kad įrenginys pakankamai nepatvarus ir gan paprasta sudaužyti jo ekraną ar įskelti plastikinę nugarėlę, todėl metalinis rėmelis, apsaugantis ekraną, ir metalinė galinė nugarėlė ne tik suteiktų naujų taktilinių pojūčių, bet ir būtų labai praktiškas atnaujinimas. Antroji priežastis visiškai subjektyvi, nes mane iš pradžių buvo apėmęs smalsumas ir nekantrumas sužinojus, kad išleistas naujas BlindShell modelis. Buvo labai įdomu, kaip įrenginys pasikeitė, patobulėjo. Bet kai išsitraukiau jį iš dėžutės, pirmoji emocija buvo nusivylimas, nes jis visiškai toks pat. Net šmėkštelėjo mintis, kad gal gamintojas supainiojo prietaisus ir mano rankose dabar yra BlindShell Classic 2. Tad naujasis modelis visiškai nesuteikia jokios naujo įrenginio įsigijimo emocijos. Visgi neskubėkite darytis išvadų, nes tai tik pirminis įspūdis, ir situacija gerėja, kai įjungiame telefoną.
BlindShell Classic 3 tikrai gerokai patobulėjo funkcionalumo prasme. Pirmoji naujovė, kurią norėjosi išbandyti, tai naujasis dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis balso asistentas Luna. Gamintojas teigia, kad jis gali atsakinėti į klausimus ir taip pat valdo jūsų įrenginį. Praktiškai patikrinus, taip, jis iš tiesų kalba lietuviškai, veikia ne itin sparčiai, bet didelio susierzinimo naudojantis nekelia. Luna laisvai papasakos jums anekdotą, kokią nors smagią įstoriją, ras informacijos apie žymų žmogų, atliks matematinius skaičiavimus ir gali atlikti dar daug visokių dalykų, o, svarbiausia, šis balso asistentas supranta paprastą žmogišką kalbą ir kurį laiką geba išlaikyti kontekstą. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, paprašius papasakoti apie Čiurlionį ir gavus atsakymą, jūs laisvai galite skirti kitą užduotį, pavyzdžiui, Išvardyk visus žymesnius jo darbus. Ir Luna supras, kad turite omenyje būtent Čiurlionį.
Tačiau, nepaisant privalumų, BlindShell balso asistentas neatlieka dviejų labai svarbių ir praktiškų funkcijų, bent jau kol kas. Pirma, pasak gamintojo, asistentas gali valdyti jūsų telefoną, bet praktiškai tai kol kas neveikia. Man nepavyko nei atidaryti įrenginyje esančių programėlių, nei paskambinti adresatui, tiesa, kelis kartus pavyko išsiųsti SMS žinutę, bet šio funkcionalumo rezultatas yra visiška loterija. Antra, Luna negali ieškoti informacijos internete realiuoju laiku, todėl paprašius perskaityti paskutines naujienas ar rasti LASS kontaktinį telefono numerį, atsakymo negausite. Tikėtina, kad su atnaujinimais šios funkcijos atsiras ir dirbtinis intelektas taps labai svarbiu BlindShell Classic 3 privalumu, tačiau kol kas praktinis jo panaudojimas labai ribotas.
Antroji svarbi naujovė galimybė diegti programėles iš Google Play parduotuvės. Telefone yra integruota labai supaprastinta šios aplikacijos versija ir ją atsidarę jūs iš tikro patogiai galėsite parsisiųsti Delfi ar Bolt pavėžėjimo platformos aplikacijas. Teoriškai tai viskas, ko iki šiol trūko BlindShell telefonams, kad jie galėtų vadintis visaverčiais išmaniaisiais telefonais. Gamintojas į įrenginį integravo netgi liečiamąjį ekraną, tačiau praktiškai šis atnaujinimas veikia su labai dideliais niuansais. Visų pirma, liečiamasis ekranas akivaizdžiai prastos kokybės ir programėlių valdymas su juo gerokai keblesnis, palyginti su įprastu Android išmaniuoju telefonu. Naujasis BlindShell šiuo aspektu gali praversti tik tuo atveju, jeigu valdant prietaisą fizine mygtukų klaviatūra aplikacijoje nepasispaudžia arba nesifokusuoja koks nors elementas. Antrasis niuansas, kad telefonas turi labai silpnas aparatines charakteristikas ir dėl to trečiųjų šalių aplikacijos labai stringa ir neretai programėlė tiesiog užsidaro ir tenka ją atsidaryti iš naujo. Taip, persiskaityti naujienas naudojantis žiniasklaidos programėlėmis visai įmanoma, bet kviestis taksi ar užsisakyti maisto teoriškai galima, tačiau praktiškai tai keblu, lėta ir erzina. Mano nuomone, užuot bandant tai padaryti, geriau pabandyti išmokti naudotis įprastu Android išmaniuoju telefonu.
Trečioji naujovė programėlė Tandem, kuri atlieka dvi svarbias funkcijas. Ja galima labai patogiai ir paprastai bendrauti su kitais BlindShell vartotojais ir taip pat, naudojant šią aplikaciją, galima keisti telefono nustatymus nuotoliniu būdu iš kito BlindShell ar Android įrenginio. Tandem programėlė tikrai labai praktiška, nes ją naudojant IT specialistas, draugas ar giminaitis gali pagelbėti vartotojui iškilus sunkumų su įrenginiu, o tokių atvejų pasitaiko gana dažnai.
Apibendrinant testavimo patirtį, koks atsakymas į klausimą, ar verta tuojau pat ieškoti galimybės įsigyti BlindShell Classic 3, jeigu naudojate senesnį Classic 2 modelį? Manau, kad vienareikšmiškai ne, nes naujovės, tokios, kaip dirbtinis intelektas, turi tikrai neblogą potencialą, bet kol kas dar nėra ištobulintos iki galo, trečiųjų šalių programėlės truputį praplečia galimybes, bet nesuteikia visų įprastų išmaniojo telefono privalumų. Na, o Tandem tikrai naudinga programėlė, tad reikėtų įsivertinti, kiek dažnai jums reikalinga pagalba naudojantis telefonu. Visgi reiktų atsižvelgti ir į tai, kad naujasis modelis kainuoja 747 eurus. Tačiau jeigu šiuo metu svarstote pirkti BlindShell įrenginį, tai tikrai verta rinktis naujausią Classic 3 versiją, nes atnaujinimas visgi žymus. Nepaisant visų pastabų ir niuansų, įrenginys turi potencialą tobulėti.
Jeigu susidomėjote šiuo įrenginiu ir norėtumėte jį įsigyti, kreipkitės į Biomedikos centrą, o plačiau apie prietaiso charakteristikas galite pasiskaityti paspaudę šią nuorodą: BlindShell Classic 3.
Jeigu norėtumėte užduoti papildomų klausimų apie šio įrenginio naudojimosi patirtį, rašykite elektroniniu paštu [email protected] arba skambinkite telefonu +37066485630.
Nuotrauka. Nepaisant pastabų, BlindShell Classic 3 tikrai suras savo vartotoją / gamintojų nuotr.
Nuotraukoje ant šviesaus paviršiaus guli BlindShell Classic 3 mobilieji telefonai. Viduryje tiesiai padėtas tamsus modelis, o kairiau įstrižai į ploną nešiojamąjį kompiuterį atremtas šviesus. Maždaug pusę įrenginių sudaro ekranas, po kuriuo yra dvi eilės tamsių mygtukų. Viduriniai pažymėti šviesiu brūkšniu, viršutinės eilės šoniniai smulkiais taškais, apatinis kairysis stambesniu tašku, o dešinysis pasviru brūkšniu. Žemiau yra dvylikos tamsių ovalių mygtukų klaviatūra. Ant jų kairėje pateikti dideli skaičiai, žvaigždutė arba grotažymė, o dešinėje smulkesnės raidės arba simboliai.