Viršelio istorija
Medijų rėmimo fondo logotipas
Apie šventinę ramybę
 

Kai LASS Palangos miesto filialo pirmininkei Dainai Vitkauskienei pasidžiaugėme, kad palangiškiai ir jų vykdomos veiklos labai matomi ir kad pasisekė jiems su pirmininke, Daina tvirtai atsakė: „Tai man su jais pasisekė! Visko nori, vos spėjame daryti.“ Tikime, kad labai panašiai apie savo ryšį su bendraminčiais ir bendralikimiais gali pasakyti dažnas savo krašto filialo veikloje dalyvaujantis žmogus. Prieš kalėdinį laikotarpį pasidairius po skirtingų filialų socialinius tinklus, užgniaužia kvapą, kiek šventinių grožybių esate prigaminę. O juk jos – ne tik papuošimai ir daiktai, tai, pirmiausia, laikas kartu. 

Negalime visų jūsų kalėdinių nuotaikų sudėti į žurnalą. Simboliškai jauniausio Palangos filialo narių Gintaro muziejuje iš jūros nugludinto medžio pagaminti paukštukai tegu apgaubia šventine ramybe ir šiluma jus visus – nuo Palangos iki Ignalinos, nuo Druskininkų iki Biržų. 

Viršelyje – LASS Palangos filialas / filialo archyvo nuotr. 

Apvali, viršuje žaliu kaspinu papuošta gruodžio mėnesio žurnalo „Mūsų žodis“ viršelio nuotrauka, kurioje šviesioje patalpoje prie tamsiai rudo stalo, ant kurio išdėlioti rankdarbiai, pozuoja LASS Palangos filialo nariai. Viduryje prie stalo sėdi vyresnė moteris trumpais rudais plaukais, vilkinti žalsvą megztinį aukšta apykakle. Ji kreivokai šypsosi pravėrusi lūpas, dešinioji akis kiek žvairuoja į šoną. Dešiniau sėdi vidutinio amžiaus moteris šviesiais plaukais iki smakro, dėvinti mėlyną bliuzoną ir stambius akinius juodais rėmeliais bei šiltai besišypsanti kiek pravėrusi raudonas lūpas. Kairiau vidurinės moters stovi vidutinio amžiaus moteris, vilkinti rausvą megztinį su juodu banguotu raštu ir užsidėjusi akinius storais tamsiais rėmeliais. Jos plačiai besišypsantį veidą įrėmina šviesūs banguoti plaukai. Kairėje stovi vyresnis santūriai besišypsantis vyras, apsirengęs pilką megztinį ir melsvus džinsus. Žilaplaukio vyro viršugalvis nuplikęs, ant smakro ir skruostų želia barzdelė. Dešiniau stovi vidutinio amžiaus vyras juodu megztiniu. Jo trumpi gelsvi plaukai sušukuoti į dešinę galvos pusę, o veidas maloniai šypsosi. Toliau stovi į baltąją lazdelę rankomis atsirėmęs senjoras plika galva, vilkintis juodus marškinius ir megztinį. Rimto senjoro akis užstoja aviatorių stiliaus akiniai rudais stiklais, burna kiek praverta. Dešinėje stovi filialo vadovė Daina Vitkauskienė, vilkinti žalius polo stiliaus marškinėlius su baltu LASS logotipu kairėje krūtinės pusėje ir užsidėjusi stambius akinius juodais rėmeliais ir smailais viršutiniais kampučiais. Vadovės šviesūs plaukai siekia kiek aukščiau pečių, ant kaktos krenta tiesūs kirpčiukai. Daina žaismingai šypsosi kiek praviromis lūpomis. Ant stalo eilute išdėliotos smulkios raudonos panašiai papuoštos dėžutės: ant kai kurių žaliais kaspinais pritvirtinti smulkūs kankorėžiai ir viena kita šakelė, ant kitų raudonais kaspinais pririštos baltos išsikerojusios šakelės ir vienas kitas kankorėžis. Dėžučių viršuje ant juodo kotelio stovi ovalūs, pailgi arba į apačią išlenkti medienos gabaliukai, kurių gale pritvirtinti smailūs snapeliai, todėl puošmenos primena paukščiukus. Nuotrauka spinduliuoja šilumą, jaukumą ir bendrystę. 

REALUS VAIZDAS. Viršelio nuotrauka didesne amplitude, dabar ji – stačiakampė. Dešinėje į kadrą patenka daugiau rankdarbių, o kairėje – vyro pilku megztiniu ranka, kurios pirštai atremti į stalą. 

PROTANOPIJA. Tas pats vaizdas pateiktas ne toks spalvotas kaip realus. Jis neatrodo visiškai juodai baltas, tačiau gana stipriai išblanksta ir įgauna rudą atspalvį. 

GLAUKOMA. Nuotraukos centras vis dar ryškus, spalvos nepakitusios, tačiau nuo centro į šonus vaizdas po truputį blanksta, kol galiausiai kampuose visai užtemsta. Kairėje uždengiamas pilką megztinį vilkintis vyras ir du rankdarbiai, viršuje kiek pritemdytos stovinčių žmonių galvos. 

DIABETINĖ RETINOPATIJA. Šiame pavyzdyje visiškai aptemdytas nuotraukos kairysis apatinis kampas, dėl to pridengiama į stalą atremta ranka ir trys dėžutės, o likusioje nuotraukoje vaizdą taip pat protarpiais uždengia nedidelės tamsios dėmės. 

KATARAKTA. Šiuo atveju visas vaizdas toks pat kaip realus, tik visiškai susiliejęs, dėl to smulkesnės detalės nėra įžiūrimos. 

TINKLAINĖS ATŠOKA. Šiame pavyzdyje apatinėje nuotraukos dalyje įstrižai uždengiama apatinė vaizdo dalis, todėl neįžiūrimi beveik visi rankdarbiai, išskyrus du kairiausius paukštukus. 

AMŽINĖ GELTONOSIOS DĖMĖS DEGENERACIJA. Regėjimo plotis ir spalvos nepakitę, tačiau pats vaizdinio centras – nematomas. Visiškai uždengta viduryje sėdinti moteris ir iš dalies ją supantys žmonės. 

PIGMENTINIS RETINITAS. Šiame pavyzdyje įžiūrimas tik pats nuotraukos centras, kuris yra ovalo formos – galima įžvelgti tik viduryje sėdinčią moterį nuo pečių iki viršugalvio, moters rausvu megztiniu krūtinę kairėje, juodai apsirengusių vyrų juosmenis ir baltąją lazdelę. 

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]