Atsipūsk!
 
 

Išspręskite kryžiažodį. Remdamiesi atsitiktine tvarka pateiktais apibūdinimais, iš pabirusių raidžių sudarykite žodžius ir surašykite juos į dešinę brėžinio pusę. Iš skaitmenimis pažymėtuose kryžiažodžio langeliuose esančių raidžių sudėkite frazę-atsakymą. Atsakymą iki gruodžio 10 d. siųskite el. paštu [email protected] arba SMS žinute redakcijos telefonu +370 652 17558. 

Teisingą atsakymą ir vieną laimėjusįjį, kuriam atiteks redakcijos prizas, skelbsime paskutiniame šių metų – gruodžio mėnesio – numeryje. 

 

Parašas po straipsniu

Pagrindinis Šerloko Holmso priešas visoje knygų serijoje.  Kokios baltų tautos kunigaikštis buvo Skomantas (Komantas)?  Europos valstybė, kurios herbe ir vėliavoje yra pavaizduotas Triglavo kalnas.  Garsaus Lietuvos tarpukario skulptoriaus, taip pat žinomo dėl savo kūrinių „Laisvė“ ir „Knygnešys“, sukūrusio pirmąsias lito monetas pavardė.  Mėnuo, kai minima pasaulinė žmonių su negalia diena.  Mokslininkas, atradęs atomo branduolį, jį suskaldęs ir nustatęs pagrindines jo savybes?  Ką tiria selenologai?  JAV miestas, vadinamas „Vėjų miestu“.  2011 metais Jonas Valančiūnas pasiekė Lietuvos krepšinio rekordą – buvo pašauktas 5 šaukimu NBA naujokų biržoje. Iki tol aukščiausiu šaukimu buvo pasirinktas Žydrūnas Ilgauskas. Kelintu?  Užsienio miestas, kuriame nuo 1965 metų gyveno vienas garsiausių visų laikų Lietuvos mokslininkų, semiotikas Algirdas Julius Greimas.  Didžiosios Britanijos paso viršelyje pavaizduoti du gyvūnai. Vienas iš jų yra...  Vokietijos kancleris prieš Angelą Merkel?  Kompozitoriaus pavardė, kurio „Requiem, paties velionio prašymu, skambėjo Frederiko Šopeno laidotuvėse.  Ką atvykęs į kiekvieną šalį tradiciškai bučiuodavo popiežius Jonas Paulius II? Žodis „pontifikas“ reiškia ne tik popiežiaus titulą. Istoriškai jis atsirado senovės Romoje ir būdavo suteikiamas tam tikrų statinių statytojams. Kaip vadinosi statinys, kurį reikėdavo pastatyti, kad taptum pontifiku (lot. „pontifex“)?  Gyvūnas, apie kurį savo garsiausią poemą sukūrė lotyniškai rašęs LDK poetas Mikalojus Husovianas.  Lietuvos rajonas, kuriame yra Vilkyčiai.  Pavardė garsaus Lietuvos tarpukario rašytojo, kunigo, pedagogo, literatūros kritiko ir visuomenės veikėjo, pasiūliusio pavadinimą mineraliniam vandeniui „Vytautas“.

 

Spalio mėnesio kryžiažodžio teisingas atsakymas – BALTOJI LAZDELĖ. 

Redakcijos prizas – puodelis su žurnalo „Mūsų žodis“ logotipu ir skanumynas – atitenka Aldonai Dzikevičienei. Dėkojame visiems dalyvaujantiems! 

 

Kryžiažodžio aprašas. Eilutėse pateikiamos pabirusios raidės žodžiui sudaryti. Eilučių gale skliausteliuose rasite sudarytų žodžių pozicijas, iš kurių imamos raidės dviejų žodžių frazei-atsakymui sudėlioti. 

1. A, A, I, K, R, S, Z. (4-a) 

2. A, I, Y, P, R, S, U, Ž. (3-ia) 

3. D, D, E, I, I, M, Š, T, U, V. (9-a) 

4. Ė, I, L, S, Š, T, U. (6-a) 

5. A, Ė, I, J, L, N, O, S, V. (8-a) 

6. A, A, C, M, O, R, S, T. (7-a) 

7. A, A, A, G, I, N, S, T, V, Ž. (7-a) 

8. A, A, Č, G, I, K. (1-a) 

9. D, G, I, O, R, S, U. (6-a) 

10. A, D, E, E, F, O, R, R, R, S, Z. (7-a) 

11. A, I, I, M, O, R, R, S, T. (9-a) 

12. D, E, I, I, O, R, R, S, Š. (1-a) 

13. A, A, E, G, I, I, N, R, S, V. (1-a) 

14. E, Ę, M, Ž. (2-a) 

15. G, I, I, J, N, O, T, Ų, V. (6-a) 

16. A, I, L, S, T, T. (4-a) 

17. Ė, Į, L, M, N, U. (2-a) 

18. A, B, M, R, S, S, T, U. (1-a) 

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]