Amerikiečių kompanijos AGIGA interneto puslapyje aprašymas gana skurdus: informuojama, kad tai startuolis, įkurtas 2024 metais, ir jo misija padaryti dirbtinį intelektą prieinamą kasdieniame gyvenime. Kompanijos įkūrėjai garsių pasaulinių kompanijų Amazon ir Google inžinieriai. Bene pirmas jų rimtesnis darbas, o gal ir iš viso pirmas, mat apie kitus informacijos neradau, sukurti neregiams akinius, padėsiančius gyventi savarankišką gyvenimą.
Kaip jau supratote iš pastarųjų pusmečio publikacijų apie dirbtinio intelekto galimybes, būtent akiniai tampa vis populiaresniu aksesuaru, į kurį integruojama vis daugiau funkcijų tiek matantiems, tiek neregiams.
Žadama, kad AGIGA EchoVision akiniai bus patogūs dėvėti visą dieną, bus lengvi ir madingi, kitaip tariant, atrodys kaip įprasti akiniai nuo saulės. Žinoma, kad jie turės filmavimo kamerą, jos rezoliucija 13 megapikselių. Taip pat turės mikrofonus komunikacijai. Ant kairės ir dešinės auselės bus po vieną mygtuką, vienas iš jų bus naudojamas fotografuoti ir filmuoti, o kitas padės gauti informaciją apie aplinką. Akiniai Bluetooth ryšiu jungsis su telefonu, o akinių auselėse bus įmontuoti garsiakalbiai, todėl vienu metu bus galima girdėti ir ekrano skaitymo programos balsą, ir akinių balsą, o ausys liks atviros.
Su AGIGA EchoVision akiniais bendrausime panašiai kaip ir su Meta akiniais balsu. Galima klausti apie mus supančią aplinką. Taip pat bus įdiegtas režimas, kurį įjungus galima skaityti tekstus ir atpažinti objektus realiu laiku. Taip pat paskambinti Be My Eyes arba Aira savanoriams ir paprašyti pagalbos. Ir tai bus labai patogu, nes liks laisvos rankos! Kas taip pat yra puiku, kad šiuos akinius į savo programėles galės nesunkiai integruoti kūrėjai. Tikėtina, kad bus galimybė jų kamerą naudoti su Seeing AI ir kitomis programėlėmis.
Be abejo, klientas galės gauti akinius ir su gydytojo paskirtais lęšiais, jam tereiks nusiųsti receptą. Kiti vartotojai, kuriems tokia funkcija nereikalinga, galės rinktis stiklus iš skaidrių ir patamsintų.
Žadama, kad akiniai vienu įkrovimu veiks maždaug šešias valandas, o jiems įkrauti, kaip ir Meta akiniams, teks naudoti specialų įkrovimo dėklą.
Kaip jau tikriausiai supratote iš to, kad rašau būsimuoju laiku, šie akiniai dar tik kuriami. Kompanija žada juos išleisti kitų, 2025-ųjų, metų antrą ketvirtį. Bet juos jau galima užsisakyti iš anksto, sumokant 99 JAV dolerių arba 93 eurų, pagal dabartinį euro ir dolerio kursą, užstatą.
Tiems, kurie užsisakys šiuos akinius iš anksto, perkant bus taikoma 150 dolerių, arba 138 Eur, pagal dabartinį euro ir dolerio kursą, nuolaida. O patys akiniai užsakant iš anksto kainuoja 449 dolerius, arba 416 Eur, o perkant tada, kai akiniai pasirodys rinkoje, jų kaina bus 599 doleriai, arba 555 Eur pagal dabartinį euro ir dolerio kursą. Kūrėjai žada, kad tiems, kurie užsisakys akinius iš anksto, nebus jokių prenumeratos mokesčių. Visiems tiems, kurie produktą užsisakys tada, kai jie jau bus prekyboje, gali reikėti papildomai prenumeruoti tam tikras funkcijas. Kūrėjai kol kas konkrečiai nepasako, kokios jos galėtų būti, bet patvirtina, kad tos funkcijos, kurios parašytos aprašyme, ir mano išvardytos anksčiau, bus nemokamos. Papildomai gali reikėti mokėti už personalizuotą pokalbį su dirbtiniu intelektu.
Prieš iš anksto užsisakydama šiuos akinius parašiau laišką kompanijai AGIGA, domėdamasi apie siuntimą į Lietuvą ir dirbtinio intelekto funkcijų naudojimo galimybėmis Europos Sąjungoje. Deja, kol kas prekyba vyks tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet kompanijos atsakyme yra patikinimas, kad Europos Sąjungos gyventojams nebus jokių ribojimų naudoti išmaniųjų akinių funkcijas. Tad norint juos užsisakyti, teks naudotis persiuntimo paslaugomis, kai persiuntimo įmonė duoda jums savo adresą, šiuo atveju, Jungtinėse Amerikos Valstijose, o gautas prekes persiunčia į Lietuvą. Taip pat reiktų nepamiršti muito mokesčių, kuriuos galima pasiskaičiuoti LR muitinės skaičiuoklėje.
Turint galvoje, kad AGIGA įkurta tik šiais metais, galbūt kiek rizikinga užsisakyti dar neegzistuojantį produktą, kurį, jei viskas veiks, kaip numatyta, bus galima gauti kone po pusės metų. Tai gali būti panašu į buto remontą, kai jis, paprastai, mėnesį kitą užsitęsia... Taip ir čia gali būti visko, tad aš irgi atsakingai galvojau, ar verta. Visgi nusprendžiau, kad asmeniškai man verta. Blogiausia, kas gali nutikti prarasiu 99 dolerius. Ar verta jums, kiekvienas turite nuspręsti savarankiškai. Bet kuriuo atveju, gavusi (jei gausiu) šiuos akinius būtinai sugrįšiu su išsamia jų apžvalga.
Kalbant apie pažadėtus, bet neišleistus produktus, paminėčiau Solos AirGo Vision akinius. Žadėta, kad tai bus akiniai su kamera ir integruotu dirbtiniu intelektu GPT4. Tai naujausia versija. Šie akiniai jau turėjo būti išleisti šių metų liepos pabaigoje, tačiau iki šiol jokios informacijos nėra. Bet ir iš anksto užsisakyti nebuvo pasiūlyta.
Nuotrauka. AGIGA EchoVision akiniai dar vienas produktas su dirbtinio intelekto funkcija, galinčia labai palengvinti neregio kasdienybę / gamintojų archyvo nuotr.
AGIGA EchoVision akinių nuotrauka. Tamsinti akiniai užfiksuoti iš kairės pusės, kiek įstrižai. Juos sudaro gan stambus tamsus plastikinis rėmelis ir plačios tamsios kojelės. Ant pastarųjų išorinės pusės prie rėmelio yra smulkus šviesus užrašas didžiosiomis raidėmis AGIGA. Antroji G raidė yra atvirkščia, nuo jos apačioje link pirmosios G raidės tęsiasi lenkta linija, todėl atrodo, kad užrašo viduryje šypsosi veidukas. Rėmelio kiek smailėjančiuose viršutiniuose kampuose yra smulkios apvalios kameros.