Mūzų pėdsakais
Autoriaus nuotrauka
Sielų pokalbis tamsoje
Dainora Rubašenko
Parašas po straipsniu

Jau aštuntus metus Vilniuje veikiantis tarptautinis juslinis patyrimų centras „Dialogas tamsoje“ kviečia lankytojus išgyventi neįtikėtiną savęs patyrimą visiškai aklinoje tamsoje. Bet kuris, atėjęs į centrą, suvienijamas bendro momento – be regos „Dialogo tamsoje“ renginių dalyviai priversti labiau įdarbinti kitus pojūčius, o dažnam, tik laikinai į tamsą patekusiam, žmogui tai būna neįtikėtina patirtis ir savęs atradimas. Ir nors „Dialogo tamsoje“ renginiai labai skirtingi, tačiau be tamsos juos sieja svarbiausias kūrybingos komandos transliuojamas „dirgiklis“ – muzika ir žodis. 

Atvykstant į renginius aklinoje tamsoje svarbu žinoti, kad viso renginio metu tikrai neišvysite jokio, net mažiausio, šviesos lopinėlio. Jūsų artimųjų veidai kuriam laikui pasiners į visišką tamsą, o bendrystę kurs visai kiti pojūčiai. Tam, kad šis ypatingas ir savotiškai keistas jausmas nebūtų sugadintas, visi atvykę svečiai privalo rakinamose spintelėse palikti asmeninius šviesą skleidžiančius daiktus. Kiekvienu „Dialogas tamsoje“ lankytoju yra kruopščiai rūpinamasi, todėl nuogąstauti dėl pačios tamsos tikrai nėra ko. Renginių metu atliekamas plataus spektro repertuaras, kuris yra ruošiamas specialiai pagal programos tematiką, o gyvą muziką dovanojantys atlikėjai, taip pat, kaip ir žiūrovai, nieko nematys. 

Gegužės 17–18 dienomis „Dialoge tamsoje“ įvyko paskutiniai šiais metais „Iki mėnulio ir atgal“ programos pasirodymai, kurie buvo kupini ramybės, poilsio ir kosminių kelionių. „Iki mėnulio ir atgal“ kūrėjai siūlė nustoti skubėti ir leisti sau sustoti akimirkoje: „Mūsų mintys laksto, kaip joms patinka ir nenori paklusti. Kiekvienas žmogus, kaip ir mėnulis, turi savo neapšviestą pusę, kurios niekam nerodo. Kaip kartais gera, pamiršus rūpesčius, nusimesti kaukes, atsiduoti akimirkai ir pajusti jos žavesį. Bet ar dažnai randame laiko ištrūkti iš greitai lekiančio gyvenimo ir pažvelgti į tai, kas vyksta šalia mūsų. 

Tamsa yra stiprus patyrimas. Kai nesimato nieko kito, matome vidinius paveikslus. Tai greita pažintis su vidiniu „aš“. Tamsa plečia horizontus, kai niekas neblaško vizualiai, greitai atsiveria erdvės naujoms įžvalgoms ir atradimams. Tamsa suteikia smegenims šviesiausius momentus, nes patirtys tamsoje yra susijusios su unikaliomis situacijomis, intensyviais jausmais ir netikėtomis reakcijomis. Čia pažinimo erdvė – beribė. Ir mes visada turime kuo pasidalinti.“ 

Nors viena programa baigėsi, pažinti save ir patirti visomis juslėmis, pasiklausyti gyvos muzikos aklinoje tamsoje „Dialogo tamsoje“ svečiai galės ir kitose, nuolat atsinaujinančiose, programose. Artimiausias renginys vyks birželio 20 d. 19 val. Svečiai bus kviečiami atsikvėpti ir pajusti atostogų bei jūros dvelksmą programoje „Summer breeze“. Apslankiusiųjų šioje programoje svečių tamsoje lauks dovanos ir vaišės, tad gal visai verta porą valandų saulėtos vasaros iškeisti į atostogas „Dialoge tamsoje“. 

Visą aktualią informaciją apie „Dialogo tamsoje“ renginius galite rasti interneto svetainėje www.dialogastamsoje.lt arba projekto feisbuko paskyroje. 

 

Autorės nuotrauka: Dainora Rubašenko. Jauna moteris užfiksuota nuo pečių iki viršugalvio, kiek pasisukusi dešiniuoju profiliu. Ji vilki tamsią palaidinę ir yra ant galvos užsidėjusi akinius nuo saulės. Dainoros tamsūs garbanoti plaukai krenta ant kairiojo peties, o saulės nušviestas apskritas veidas linksmai šypsosi praviromis lūpomis. 

Iliustracija: „Dialogo tamsoje“ komanda patyrimų centro svečiams nuolat siūlo įtraukias menines programas aklinoje tamsoje / „Dialogo tamsoje“ nuotr. 

„Dialogo tamsoje“ reklaminis plakatas. Jame iš apačios pavaizduotos į šviesią sieną atremtos medinės kopėčios, pagamintos iš apvalių pagalių, surištų odinėmis juostelėmis. Medienos paviršius nelygus, jame yra mažesnių ir didesnių įskilimų, odinės juostelės atrodo senos ir išblukusios. Virš sienos atsiveria tamsus dangus, nusėtas gausybe žvaigždžių. Dešinėje pusėje ant sienos tamsiomis raidėmis užrašyta: „Iki mėnulio ir atgal“. Viršutiniame dešiniajame kampe matyti iš dalies nukirptas žodis „Tamsoje“, po kuriuo yra smulkus tekstas. Plakatas tarsi kviečia palypėti kopėčiomis iki nakties dangaus. 

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]