Redakcijos skiltis
 
 
Autorės nuotrauka

Nespėjome susizgribti, kaip redakcijos darbų pusmetis liko už nugaros. Nors viščiukus skaičiuoja rudenį, jau seniai esame susiskaičiavę, kad spaustuvės paslaugų, popieriaus ir autorių aprašyti, kiek visko vyksta Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos veiklose, mums reikalingose institucijose, didelėje bendruomenėje, dabar jau susibūrusioje 50-yje filialų, reikia tikrai nemažai. Gerai, kad esame optimistai ir už nugaros turime stiprią asociaciją, kitų finansavimo šaltinių, nes spaudos rėmimu besirūpinančio fondo veiksmai šiemet anaiptol nežydi taip pasiutusiai greitai, kaip netikėto karščio ištiktos liepos. Ekspertai gali keliasdešimt darbo dienų vertinti šiųmečius mūsų spaudos projektus, o štai mes negalime jūsų pusę metų palikti be žurnalo. Tai tik kasdienybės detalės, užkulisiai, o prieš savo skaitytoją su kiekvienu nauju numeriu išeiname pasitempę ir pasiruošę. 

Gal neatsitiktinai, žvilgtelėjus į praėjusį pusmetį ir net šį vasaros numerį, šalia socialinių, informacinių temų, visgi mintis sukasi apie žmones vienijančią kultūrą. Plačiąja prasme šis lotyniškos kilmės žodis apima labai daug. Viena iš prasmių, kaip paprastai įvardija filosofas Leonidas Donskis, kad kultūra – tai žmogaus santykis su savimi, visuomene ir aplinka, apimantis žmogaus mąstymą, kūrybą, vaizduotės, sielos ugdymą. Galime sakyti, kad per kultūrą mes išreiškiame save ir taip dalyvaujame kurdami bendrą žmonių pasaulį. 

Apie viską turėsime progą šnektelėti LASS sąskrydyje – kviečiame nepraeiti pro „Mūsų žodžio“ pasikalbėjimų suoliuką. Staigmenų neišduosime, bet labai laukiame. O su kitais susitiksime vasariniuose žurnalo puslapiuose. 

Ginta Čingaitė-Kiznienė

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]