Skaitmeninis asistentas
Autoriaus nuotrauka
Nesudėtingų funkcijų telefonas „MiniVision2“
Andžėjus Ravanas, [email protected]
Parašas po straipsniu

Dažniausiai „Skaitmeninio asistento“ rubrikoje apžvelgiame naujausias ir išmaniausias technologijas, kurios daro vienokią ar kitokią įtaką regos negalią turinčio asmens gyvenimui. Kalbant apie išmaniuosius telefonus taip pat norisi pristatyti ir aprašyti didžiausią įmanomą funkcionalumą. Tačiau ne visiems reikalingos teksto atpažinimo programėlės, socialiniai tinklai ir kitos technologijų plonybės. Nemažai neregių grupei reikalingas telefonas, kuriuo tiesiog galima greitai ir patogiai paskambinti norimam kontaktui, sužinoti, kas jam pačiam skambina, gal dar kartais parašyti ir perskaityti žinutę. Iki šiol pagal aukščiau išvardytus kriterijus Lietuvoje galima buvo rinktis iš dviejų telefonų. Vienas – „BlindShell Classic 2“, apie kurį esame jau kalbėję „Skaitmeninio asistento“ rubrikoje (2022 m. Nr. 3). Tai puikus telefonas, tačiau jis turi daug papildomų funkcijų, už kurias reikėtų permokėti. Jeigu tos funkcijos jums mažai reikalingos, tai – nelabai racionalus sprendimas. Kitas variantas – „BlindShell Lite“, gerokai pigesnis, teoriškai kriterijus atitinkantis prietaisas, tačiau praktiškai, dėl senojo tipo „Micro USB“ jungties, siaubingos garso kokybės, sunkiai apčiuopiamų guminių mygtukų, šio telefono tikrai nerekomenduočiau pirkti 2024 metais. Todėl siūlau pažvelgti į dar vieną, tik dabar į Lietuvą atkeliavusį įrenginį – „MiniVision2“. 

„MiniVision2“ – tai „Kapsys“ kompanijos sukurtas neregiams ir silpnaregiams skirtas mygtukinis telefonas. Jis labai kompaktiškas ir lengvas, pagamintas iš pakankamai neblogos kokybės plastiko. Telefono priekyje rasime 2,3 colių įstrižainės ekraną ir fizinę mygtukų klaviatūrą, ant viršutinės briaunos – žibintuvėlį, ant apatinės briaunos – „USB tipe C“ krovimo lizdą ir 3,5 mm ausinių jungtį, o telefono nugarėlėje – 2 mm kamerą ir SOS mygtuką. Nuėmus dangtelį ir ištraukus bateriją, rasime „Nano Sim“ ir „Micro SD“ kortelių angas. Kalbant apie telefono išvaizdą ir taktilinius pojūčius, norisi išskirti ypač gerai apčiuopiamus plastikinius mygtukus, kurie labai suprantamai pažymėti skirtingais reljefais ir bus patogūs vyresnio amžiaus asmenims. Telefono dėžutėje, be paties įrenginio, rasime USB laidą, prietaiso įkrovimo stotelę, ausines ir apsauginį dėklą. Jeigu „MiniVision2“ lygintume su tiesiogine rinkoje esančia alternatyva „BlindShell Lite“, „MiniVision2“ telefonas turi akivaizdžiai geresnę klaviatūrą, naujojo tipo krovimo jungtį ir žymiai kokybiškesnius garsiakalbius. 

Kalbant apie įrenginio funkcionalumą, jis turi lietuvių kalbą ir balso sintezatorių, praktiškai valdosi 4 mygtukais: aukštyn, žemyn, patvirtinti ir atgal. Žinoma, itin sparčia greitaveika, kaip ir bet kuris tokio tipo telefonas, nepasižymi, tačiau nestringa ir naudojantis susierzinimo dėl labai lėto veikimo nekelia. Be pagrindinių mobiliojo telefono funkcijų „MiniVision2“ dar turi ir papildomų: 

• Banknotų atpažintuvą, kuris įgarsins popierinio piniginio banknoto nominalą. 

• Šviesos jutiklį, su kuriuo galima patikrinti, ar dega šviesa kambaryje. 

• „Notes“ (liet. – užrašų knygutė), kurioje galima rašytis kokią nors tekstinę informaciją. 

• Diktofoną balso įrašams. Tiesa, įrašų kokybė ne itin gera. 

• Kalendorių, kuriame galima žymėti įvykius. 

• Fotoaparatą, su kurio galima daryti nuotraukas. Tačiau tai tik teorinė funkcija, nes kamera prasta. 

• Žadintuvą. 

• Skaičiuotuvą. 

Patogu tai, kad telefone yra galimybė bet kurią iš anksčiau išvardytų programų „paslėpti“, tad galima palikti tik tas, kurios reikalingos konkrečiam naudotojui, o nereikalingos funkcijos neapsunkintų prietaiso valdymo. 

Apibendrinant – tai tikrai neblogas įrenginys žmonėms, kuriems nereikia išmaniojo telefono funkcionalumo. Lietuvoje jis šiuo metu kainuoja 440 eurų, kas atrodytų labai daug, tačiau asmenims su regos negalia pasinaudojus mobiliojo ryšio telefono kompensacija (300 Eur) ir įgarsinimo įrangos kompensacija (nes pardavėjas diegia lietuvių kalbą į prietaisą savarankiškai), bendra kompensacijos suma būtų 420 eurų, tad nuosavomis lėšomis beliktų susimokėti 20 eurų. Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie „MiniVision2“, visuomet galite parašyti elektroniniu paštu [email protected] arba paskambinti telefonu +37066485630. 

 

Nuotrauka. Jei jums tereikia telefono su nesudėtingomis funkcijomis, viena iš galimybių – „MiniVision2“ / redakcijos archyvo nuotr. 

Iš viršaus užfiksuotas dešinėje rankoje laikomas šviesus telefonas „MiniVision2“ tamsiais mygtukais. Viršutinėje dalyje yra tamsus ekranas, kuriame stambiu šviesiu šriftu rodomos parinktys: „Flashlight“ (žibintuvėlis), „Weather“ (orai), „Emergency“ (skubi pagalba) ir „Where am I?“ (kur aš esu?). Tiesiai po ekranu ant tamsaus apvado pateiktas šviesus užrašas „kapsys“. Žemiau viduryje yra patvirtinimo mygtukas, kurį supa keturi, skirti naršyti. Ant viršutinio padėtas nykštys, uždengiantis dešiniau esančius klavišus. Kairėje yra mygtukas su šviesiu kvadratu, o žemiau jo – su trimis vertikaliais taškeliais. Apačioje keturiomis eilutėmis išdėstyta skaičių klaviatūra, pažymėta stambiais šviesiais skaičiais ir maždaug per pusę smulkesnėmis raidėmis. Apatinėje eilėje nulio kairėje pusėje yra žvaigždutės mygtukas, o dešinėje – grotelių. Naudotojas vilki tamsius marškinius su šviesiais raštuotais apskritimais ir tamsiomis sagomis. Fone matyti grindų parketas ir šviesi siena. Telefonas atrodo patogus laikyti ir naudoti. 

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]