Laiko juosta
Įteiktas geriausio Lietuvos bibliotekininko apdovanojimas
 
Parašas po straipsniu

Balandžio 23 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje apdovanoti geriausi 2023 m. bibliotekininkai. Geriausio Lietuvos bibliotekininko vardas už prieinamumo temos sklaidą suteiktas Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Komunikacijos ir informacijos skyriaus vadovei, LASS narei Ramunei Balčikonienei. 

Ramunė jau trečius metus vadovauja tarpbibliotekinei darbo grupei, atsakingai už iniciatyvos „Biblioteka visiems“ vystymą ir Bibliotekų prieinamumo manifesto įgyvendinimą. Grupės iniciatyva kasmet vyksta su prieinamumu ir įtrauktimi susiję renginiai, kuriais siekiama, kad visos bibliotekos atsivertų visiems skaitytojams, kad ir kokių individualių poreikių jie turėtų. 

„Ši nominacija – tai ženklas mums visiems, kad judame teisinga kryptimi ir kad tą kryptį kantriai, nuoširdžiai turime tęsti ir toliau, – simboliškai dalindamasi apdovanojimu su kolegomis sakė Ramunė. – Svajoju apie tai, kad negalią turinčių žmonių bendruomenei nereikėtų kaskart priminti šūkio „Nieko apie mus be mūsų“. Kad bendrystė su nevyriausybiniu sektoriumi, prieinamumas ir įtrauktis taptų ne tik horizontaliuoju prioritetu, bet ir vertybine idėja, persmelkiančia kiekvieną mūsų sprendimą, kiekvieną projektą ir kiekvieną veiklos kryptį. Nes prieinamumas yra ne tik apie negalią, bet ir apie mus visus – mūsų šeimas ir bendruomenes.“ 

LAB informacija 

 

Nuotrauka: Geriausios 2023 m. bibliotekininkės vardu apdovanota R. Balčikonienė (prie mikrofono) akcentavo savo komandos Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje ir visų Lietuvos bibliotekininkų indėlį į prieinamumą / Viktoro Kalniko nuotr. 

Nuotraukoje užfiksuoti priešais vitražais papuoštą sieną stovintys penki jauni žmonės: keturios moterys ir vyras jų viduryje. R. Balčikonienė, vilkinti tamsią odinę suknelę su marškinių stiliaus apykakle ir rankovėmis iki alkūnių, kalba į priešais ją pastatytą mikrofoną. Ji rankose laiko į popierių įvyniotą gėlių puokštę ir tamsų aplanką. Jos apyšviesiai plaukai surišti už nugaros, o priekyje aplink ovalų veidą paliktos stambios sruogos banguotais galiukais. Ramunė kalbėdama šypsosi pravertomis lūpomis. Jos antakiai yra linksmai pakelti ir veidas atrodo entuziastingas. Ramunę supanti komanda santūriai šypsosi, žvelgdami į ją, publiką arba fotoaparatą. Kiekvienas laiko rankas sunėręs už nugaros arba sudėjęs priešais save. Už jų šviesioje sienoje yra įvairių formų ir dydžių kampuoti vitražai. Glaudžiai stovintys bibliotekininkai atrodo kaip artima komanda, pasiruošusi padėti kiekvienam skaitytojui. 

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]