Redakcijos skiltis
 
 

Kai skaitote šio mėnesio žurnalo numerį, gali būti, kad ką tik įvyko ar po kelių dienų vyks XXXVI Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) suvažiavimas. O tai reiškia, kad jau porą metų dirbame drauge. Nors už lango pavasaris, mūsų sąjunga skaičiuoja per metus nuveiktus darbus. Galime pasidžiaugti, kad turime penkiasdešimtąjį LASS Palangos miesto filialą, kuriam vadovauja ir žmones buria daugeliui pažįstama bendruomenės narė Daina Vitkauskienė. Iš 60 šalies savivaldybių, mūsų filialai veikia 50-yje. O tai daugiau nei 4 iš 5! Tikiuosi, kad atstovauti ir padėti žmonėms su regos negalia seksis dar nuosekliau Trakų rajono ir Elektrėnų miesto filiale, nes čia filialo pirmininke sutiko tapti Edita Januškevičienė. 

Smagu, kad asociacijos turtas grįžta į mūsų rankas. Per porą metų pavyko susigrąžinti viso pastato Vilniuje, Naugarduko g. 91, nuosavybę, nes dar 2022 m. šį pastatą valdė 3 savininkai. Nuo šių metų liepos mėnesio įsigalioja naujosios garsinių šviesoforų taisyklės, tad naujai įrengiami šviesoforai su garsiniais signalais kalbės vienodu balsu ir bus vienodai valdomi. Tai reiškia, kad žmonės su regos negalia sankryžose galės jaustis saugiau. Jau sukurta programėlė „GV filmai“, kuri padės neregiams ir silpnaregiams filmus žiūrėti su garsiniu vaizdavimu. Tikiu, kad Lietuvos kino centrui patvirtinus naujas filmų platinimo rėmimo taisykles, nuolat daugės ir naujų filmų su garsiniu vaizdavimu. Dabar kalbamės su valdžios institucijomis apie šunis vedlius, apie naujojo sintezatoriaus lietuvių kalba kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams sukūrimą. Darbų sąrašas tik ilgėja, bet tai natūralu, nes gyvenimas nestovi vietoje, nors mūsų bendruomenės dalis juda su baltąja lazdele. 

Visi, kas domisi sąjungos darbais, veikla, problemomis, iššūkiais kviečiami LASS suvažiavimą stebėti gyvai LASS „Facebook“ paskyroje gegužės 24 d., o delegatus atvykti į sostinę. 

Joninių išvakarėse, birželio 22 dieną, visų laukiu „Zelvoje“, jau antrajame, tikiuosi tradicija tampančiame, visuotiniame bendruomenės sąskrydyje. Žadu daug veiklų, vaišes gamtoje, o Jūs atsivežkite gerą orą! 

 

LASS prezidentas Paulius Kalvelis 

[Komentarai] | [Turinys] | [Mūsų tinklapis]