MEDICINA

Henrikas STUKAS

KAIP GERINTI REGĖJIMĄ


Visame pasaulyje gydytojai oftalmologai rūpindamiesi pacientų regėjimu daug dėmesio skiria akių bevaistiniam gydymui bei regos gerinimo profilaktikai darant specialius pratimus. Nuolatinė akių mankšta ne tik gerina regėjimą, bet ir apsaugo akis nuo žalingo aplinkos poveikio. Bevaistinių regėjimo gerinimo metodikų yra įvairiausių. Regėjimą gerinančios metodikos paprastai leidžiamos atskiromis brošiūromis ar knygomis. Štai dabar knygynuose galime nusipirkti Amerikos regos instituto parengtą akių terapinių pratimų naująją programą. Autoriai - S. M. Beresford, D. W. Muris, M. J. Allen, F. A. Young. Knygos viršelis Knyga vadinasi "Kaip gerinti regėjimą be akinių ir kontaktinių lęšių". Knygą išleido leidykla "Alma littera". Pratarmėje rašoma: "Ši knyga išmokys jus, kaip matyti aiškiau, geriau ir efektyviau. Tai nėra vadovas ar kokia pagalbinė priemonė medikams, ji nepakeis tų knygų, kuriomis naudojasi optometristai ir oftalmologai diagnozuodami ir gydydami akių ligas. Nors joje pateikti metodai laikomi visiškai patikimais, tačiau, prieš naudodamiesi jais, kreipkitės į optometrą ar oftalmologą, kad jie nustatytų, ar nesergate kokia nors liga, reikalaujančia specialaus gydymo. Skaitytojas turi pats nuspręsti, ar ši knyga padės jam pasiekti užsibrėžtų tikslų, ir prisiimti visą atsakomybę, susijusią su rizika, kuri atsiras taikant joje pateiktus metodus bei rekomendacijas". Reikia pastebėti, jog optometristų Lietuvoje nėra. Optometristas gydo regos sutrikimus korekciniais akiniais.

Šis darbas parašytas populiariai bei patraukliai. Vengiama sudėtingo akademinio dėstymo bei tuščiažodžiavimo. Mėginama prisitaikyti prie daugelio skaitytojų. Knygos terminai žodynėlyje. Yra ir rodyklė, padedanti iškart knygoje susirasti dominančius dalykus.

Knygoje 7 skyriai. Pirmajame "Kaip veikia jūsų akys" skaitytojas supažindinamas su akies struktūra. Čia pat -pagrindinių terminų žodynėlis.

Tolesniame skyriuje "Dažniausios regėjimo problemos" kalbama apie kompiuterius ir trumparegystę, astigmatizmą, aiškinama, kodėl senstant atsiranda toliaregystė, žvairumas ir silpnaregystė, mokoma, kaip suprasti receptą, pateikiama faktų apie akių ligas.

Trečiame skyriuje "Regėjimo terapijos alternatyvos" kalbama apie regėjimo sistemos suderinimą, atskleidžiamos natūralaus sveiko regėjimo paslaptys, trys regos terapijos fazės.

Apie septynis naujus regėjimo įpročius aiškinama ketvirtajame skyriuje: siūloma, kaip gerinti savo regėjimą nededant daug pastangų, kaip atprasti nuo korekcinių akinių, kaip mokytis matyti tik savo akimis. Septyni regėjimo įpročiai - šio metodo pagrindas.

Penktasis skyrius, pavadintas "Šešiolika regėjimą gerinančių būdų", skirtas vienai didelei temai - kaip pasiekti reikšmingų rezultatų greičiau negu per mėnesį. Pateikiama 10 būdų, kaip per mėnesį pagerinti regėjimą. Vienas iš svarbiausių - savitaiga.

Specialūs patarimai tiems, kuriuos kamuoja akių skausmai, trumparegystė, astigmatizmas, toliaregystė, silpnaregystė, katarakta, pateikiami šeštajame skyriuje. Esama ir patarimų dirbantiems su kompiuteriu.

Paskutiniajame skyriuje "Jūs galite daug ką pasiekti" gvildenami šie klausimai: tiesa apie korekcinius akinius, trys ragenos formos keitimo būdai, kaip pakeisti tradicinį akių gydymo būdą.

Perskaitę knygą "Kaip gerinti regėjimą be akinių ir kontaktinių lęšių" surasite daug naudingos informacijos. Čia nestinga nei teorinių, nei praktinių patarimų. Taigi, be jokios abejonės, sužinosite labai daug apie akių ligas, akies anatomiją ir daug profilaktinių dalykų regėjimui išsaugoti. Net jeigu nepasinaudosite pratimais, naudos vis tiek turėsite.

* * *
[Turinys] | [Mūsų tinklapis]