SPORTAS

Remigijus BAGDONAS

ŠIAULIUOSE SPORTAVO NEĮGALIEJI IŠ VISOS LIETUVOS

Š. m. birželio 9 d., šeštadienį, Šiaulių miesto Bačiūnų kartodrome įvyko Šiaulių apskrities neįgalių žmonių sporto šventė. Joje dalyvavo daugiau kaip 150 neįgaliųjų iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Radviliškio, Kelmės, Raseinių, Pakruojo, Pasvalio, Kuršėnų ir Šiaulių miestų. Šiaulių miestui atstovavo trys neįgaliųjų sporto klubai: aklųjų ir silpnaregių sporto klubas "Perkūnas", kurčiųjų sporto klubas "Aidas" ir neįgaliųjų sporto klubas "Entuziastas".

Į sporto šventės atidarymą atvyko garbingų svečių, kuriuos sportininkai ir šios šventės organizatoriai pavadino geros valios žmonėmis, nes jie prisidėjo prie šios šventės rengimo pinigais ar kitkuo. Ne pirmus metus padėjo akcinės bendrovės "Stumbras" generalinis direktorius J. Adomavičius, LR Seimo nariai V. Simulikas ir R. Karbauskis.

Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai išvirė "kareiviškos" košės, kuria vaišino visus šventės dalyvius bei pastatė tris didžiules palapines, kur, pliaupiant lietui, vyko šaškių, rankų lenkimo, svarsčio kilnojimo varžybos.

Šaškių varžybosŠaškių varžybose labai sėkmingai pasirodė Šiaulių miesto aklųjų ir silpnaregių sporto klubo "Perkūnas" sportininkai. Moterų grupėje (dalyvavo 14 sportininkių), pirmąją vietą iškovojo Janina Samušienė, nugalėjusi daug pajėgių sportininkių. Trečiąją vietą iškovojo Elena Dinienė, šeštą vietą užėmė Elena Balandytė.

Vyrų grupėje šaškių varžybose (dalyvavo 20 šaškininkų) svarbią antrą vietą iškovojo Feliksas Jurgutis. Ketvirtas liko Kazys Kižauskas.

"Perkūno" sportininkai dalyvavo ir kitose šios šventės sporto varžybose: rankų lenkimo, svarsčio kilnojimo, 1000 m bėgimo, dviračių tandemais lenktynėse.

Rankų lenkimo varžybose moterų grupėje dalyvavo praėjusių metų pasaulio neįgalių sportininkų rankų lenkimo čempionė raseiniškė Irena Perminienė. Šiose varžybose ji tapo nugalėtoja. Na, o "Perkūno" sporto klubo narė E. Dinienė užėmė septintąją vietą. "Perkūno" vyrams sekėsi prasčiau: K. Kižauskas užėmė aštuntąją vietą, R. Bagdonas, V. Balčiūnas, N. Vaičaitis pasidalino 14-16 vietomis.

Svarsčio kilnojimo rungtyje trečiąją vietą iškovojo R. Bagdonas, N. Vaičaitis liko aštuntas, K. Kižauskas - dešimtas.

Tandemais lenktyniavo tik "Perkūno" sporto klubo dviratininkai. Reikėjo įveikti kartodromo vingiuotą 1,5 km distanciją. Greičiausiai distanciją įveikė ir pirmąją vietą iškovojo E. Dinienės ir F. Jurgučio duetas. Antrąją vietą užėmė R. Dinius ir R. Bagdonas, treti liko N. Vaičaitis ir V. Balčiūnas.

Šventėje buvo ir daug kitokių sportinių rungčių, kuriose mūsų sportininkai (aklieji ir silpnaregiai) dalyvauti negalėjo: rankinio valdymo automobilių bei vežimėlių lenktynės, automobilių slalomo rungtis ir kt.

Po varžybų įvyko iškilmingas šios neįgaliųjų sporto šventės nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas. Vėliau visi šventės dalyviai buvo pakviesti į nuostabią vakaronę, kurioje muzikavo Kazlų Rūdos neįgaliųjų ansamblis.