Straipsnio "LANKĖSI MINISTRĖ" komentarai

2. bastas (78.63.92.252) 2013.12.14 09:57:28

Manau, ir paprastas ir nepaprastas klausimas: kas gi yra darbas soc.įmonėje?Prieš pateikdamas savo nuomonę paklausiu: o kas gi yra darbas LR Seime?Ar atsakymas -užsidirbti- yra teisingas?Teko bendrauti ne su vienu Seimo ar tik kandidatu į jį narius.Pirmiausia jie atsakydavotaip ar panašiai- noriu pasitarnauti Lietuvai, jos žmonėms.Nors šiuo klausimu turime kiekvienas savo nuomonę, deja, nesutampančią su minėtu atsakymu...Grįžtu prie aklųjų įmonės tikslų.Reikėtų grįžti į jų kūrimo pradžią.Kol aklieji neturėjo kitų pajamų šaltinių, tebuvo aiškus tikslas- užsidirbti pragyvenimui.O kai minimalų gyvenimą pradėjo užtikrinti valstybė, tokios veiklos prasmė pasikeitė.Ir čia tikrai atsiranda ir užimtumas, ir bendravimas, ir visi kiti žmogui svarbūs dalykai.Jonyno- Poznansko karta visada kalbėjo apie neregio ištraukimą iš vienatvės, nepilnavertiškumo ar bet kokio tamsumo užkaborių.O to tikslo pasiekimui, aišku, labai pasitarnauja ir sukurtos darbo vietos.Be abejo, tikros, su algomis.Tik kažkokia rimtai organizuojama veikla gali patraukti žmones.Pavyzdžiui, jeigu saviveiklos kolektyvai tebūtų organizuojami ne profesionaliai, tai tokie būreliai taip pat netektų prasmės.Kita vertus, eilinis žmogus ir ne visada supras, kad iš tikrųjų užsiimdamas kažkokia veikla- ar dirbdamas, ar dalyvaudamas saviveiklos būrelyje- pirmiausia naudojasi tuo pirminio tikslo siekiamais tikslais- per darbą, per kitas veiklas- plačiąja prasme- integracija.Kaip ir apie darbą Seime- visi norime, kad jame dirbtų pirmiausia ne savanaudžiai...

1. Aurimas (195.182.69.234) 2013.11.22 05:38:14

šiaip, tai darbuotojas teisingai pasakė ministrei. Visi einam į darbą dėl to, kad užsidirbtume atlyginimą ir būna labai gerai, jei darbas būna ir hobis, tokiu atveju nejaučiama prievolė. Tezė, kad kiti galėtų dirbti ir negaudami atlyginimo manau būtų paneigta po dviejų savaičių po to, kai atlyginimas nebūtų išmokėtas. Bendravimas bendravimui, bet valgyt reikia visiems. Nereikia į negalią turinčius žmones žiūrėti kaip į zologijos sodo gyventojus ir jais stebėtis, nes jie yra tokie patys žmonės, kuriems kai kuriais atvejais (dėl regos, judėjimo ir ar kt.) reikalingi didesni finansiniai ištekliai judėjimo, mobilumo, asistavimo poreikiams patenkinti.
Šiaip, soc. įmonės mano galva yra geras blogumas, jau esu tai sakęs vienoje diskusijoje, kuri seniai seniai vyko Mykolo romerio universitete.
Geras dalykas yra tai, kad negalią turintis žmogus gali užsidirbti pinigų ir nesėdi namuose. Tai yra labai reikalinga, nes šiuo metu turim fenomeną, kuris vadinasi kylančios kainos, todėl darbo reikia visiems, o negalią turintiems žmonėms, kurie nori dirbti, jo reikia ypatingai (apie darbo sąntykių formą čia nekalbu). Mano galva, geriau būtų, kad negalią turintis žmogus galėtų integruotis ir dirbti su negalios neturinčiais žmonėmis, nes tai skatina pasitemti. Tai mano asmeninė patirtis, tačiau, ne visi negalią turintys žmonės dirbti su negalios neturinčiais žmonėmis gali, nes kiti yra tikrai silpni žmogeliukai.
Mano galva blogi dalykai yra šie:
a) realiai integracijos procesas soc. įmonėse nevyksta, nebent integraciją mes suprastume, kaip procesą, kuris leidžia integruotis tarp negalią turinčių žmonių. Dar kitaip - negalią turintys žmonės sukasi

Vardas:

Komentaras:
  komentavimo taisyklės ir nuostatos

["Mūsų žodžio" turinys]