SPORTAS

DĖMESIO SULAUKĘS TURNYRAS

Liepos 11 dieną Lietuvoje vyko tarptautinis aklųjų ir silpnaregių dziudo turnyras. Jame dalyvavo komandos iš Australijos, Graikijos, Kinų Taipėjaus, Kuveito, Latvijos, Meksikos, Rusijos, Suomijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos ir Lietuvos (iš viso 12 valstybių). Tai buvo vienas iš didžiausių šiais metais surengtų aklųjų dziudo turnyrų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Turnyre dalyvavo daug pajėgių sportininkų. Nemažai jų išvysime ir Pekino parolimpinėse žaidynėse. Sportininkai rungėsi Elektrėnų sporto komplekse. Ir Lietuvoje vykstančio turnyro suorganizavimą, ir dalyvių meistriškumą labai gerai įvertino IBSA (tarptautinės aklųjų sporto asociacijos) dziudo padalinio vadovas Žanas Klodas Prieras (Jean Claude Prieur).

Lietuvai turnyre atstovavo visi stipriausi dziudo imtynininkai, išskyrus parolimpietį J. Stoškų, jis tuo metu gydėsi traumą. Svorio kategorijoje iki 60 kg startavo O. Bareikis, M. Antropikas ir R. Antropikas. R. Antropikas iškovojo penktąją vietą. Šioje svorio kategorijoje iš viso rungėsi devyni sportininkai. Svorio kategorijoje iki 66 kg startavo V. Girnius ir G. Valeika. V. Girnius užėmė trečiąją vietą. Šioje svorio kategorijoje dalyvavo keturi sportininkai. Svorio kategorijoje iki 81 kg R. Žižys liko paskutinis. Lietuvos ir Australijos imtynininkai turnyre sudarė vieną - Jungtinę komandą. Jungtinė dviejų valstybių komanda komandinėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą.