SPORTAS

Algis MATULEVIČIUS

ELITAS RENGIASI ČEMPIONATUI

Beveik pusmetį trukusį golbolo šalies čempionatą laimėjo tokių varžybų daugkartiniai nugalėtojai - Vilniaus "Šaltinio" žaidėjai. Sidabro medalius iškovojo Šiaulių "Perkūno vanagų" komanda, bronzos - Vilniaus "Šarūno" ekipa.

Čempionato visų aštuonių dalyvių galutinę rikiuotę lėmė Anykščiuose vykusios trečiojo etapo rungtynės. Keturios stipriausios komandos kovojo dėl medalių. Antrasis ketvertas galynėjosi dėl penktosios aštuntosios vietų.

Pusfinaliuose "Šaltinis" 11:1 nugalėjo Šiaulių "Perkūno gyvates", o "Perkūno vanagai" 9:5 įveikė "Šarūną".

Finale ir varžybose dėl bronzos medalių reikėjo dviejų pergalių. Čempionu tapęs "Šaltinis" savo varžovus "Perkūno vanagus" sutriuškino 12:5 ir 10:0. Trečiąją vietą užėmusio "Šarūno" rungtynės su "Perkūno gyvatėmis" baigėsi nedideliais pranašumais - 7:4 ir 9:8.

Šalies čempionų aukso medaliai įteikti parolimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos vicečempionams Algirdui Montvydui, Genrikui Pavliukianecui, Mariui Ziboliui, Arvydui Juchnai, pasaulio ir Europos vicečempionui Sauliui Leonavičiui bei Žydrūnui Šimkui. "Šaltinio" komandą ir Lietuvos rinktinę po Atėnų parolimpinių žaidynių, nuo 2004 metų rudens, treniruoja 26 metų Karolis Levickas.

Golbolo varžybosŠių metų pirmenybėse 5-ąją vietą užėmė Kauno "Sveikata", 6-ąją - Klaipėdos "Pamarys", 7-ąją - Vilniaus "Atžalynas" ("Šarūno" klubo antroji komanda), 8-ąją - Kauno "Mes".

Pirmenybių dalyviams buvo įteikti du specialūs prizai. Rezultatyviausiam žaidėjui skirtas apdovanojimas įteiktas "Šarūno" klubo nariui Mindaugui Suchovejui. Jis Anykščiuose pelnė 16 įvarčių, o per visus tris etapus - net 75.

Geriausiu gynėju pripažintas mažiausiai įvarčių praleidusio "Šaltinio" sportininkas, 2004 metais Brazilijoje vykusio pasaulio čempionato geriausias žaidėjas G. Pavliukianecas.

Golbolo šalies elitui šios pirmenybės buvo priešpaskutinis etapas rengiantis birželio 26 - liepos 2 dienomis JAV mieste Spartenburge vyksiančiam planetos čempionatui.

Pastarojo išvakarėse, birželio 2-3 dienomis, Anykščiuose vyks aukšto rango tradicinis tarptautinis Vilniaus Vytauto Didžiojo klubo LIONS taurės turnyras. Į jį pakviesta svečių iš šešių šalių, tarp jų Atlantos (1996 m.) parolimpinių žaidynių čempionai suomiai ir 2001 metų Europos čempionato bronzos medalininkai vokiečiai.

Po šio tarptautinio turnyro bus galutinai sukomplektuota į pasaulio čempionatą vyksianti šešių žaidėjų Lietuvos rinktinė. Jos branduolys jau žinomas. Tai rinktinės favoritai - M. Zibolis, G. Pavliukianecas, A. Juchna ir S. Leonavičius.