REGĖJIMO TESTAS

Regėjimo aštrumas - mažiausias atstumas tarp dviejų taškų, kurį gali skirti akis. Normali akis skiria du taškus, jei nuo jų atsispindėję spinduliai eina ne mažesniu kaip 1 minutės kampu.

Regėjimo aštrumas, būdingas daugeliui žmonių, sugebėjimas skirti daikto detales 1 minutės regėjimo kampu, laikomas normaliu. Jis yra lygus vienetui (V = 1,0).

Regėjimo aštrumą galima pasitikrinti naudojantis žemiau pateikta lentele su Landolto žiedais arba atsisiuntus ir išspausdinus lentelę spausdintuvu.

Jei jūs naudojatės kompiuteriniu šio testo variantu ir regėjimo aštrumas yra 1,0, tai turite matyti, į kurią pusę yra įtrūkę žiedai (į kairę, į dešinę, į viršų ar į apačią) iš pasirinkto atstumo (2 m, 3 m, 4 m, 5 m) lentelės apatinėje dešimtoje eilėje.

Pradžioje patikrinkite vieną akį. Kita akis tuo metu turi būti kuo nors (kad ir delnu) gerai uždengta. Taip patikrinkite ir kitą akį.

Jei iš to paties atstumo gerai matote penktos eilės ženklus - jūsų regėjimo aštrumas yra 0,5, jei tik pirmos eilės - tik 0,1.

Kiekvienos sekančios eilutės ženklų dydis palyginti su prieš ją esančia prilygsta regos aštrumo skirtumui, kuris lygus 0,1.

Išspausdinta lentelė yra apskaičiuota žiūrėjimui iš 3 metrų. Jūs turite tvarkingu spausdintuvu, kuris netepa ir juodą spalvą spausdina ne pilka, o juoda, išspausdinti lentelę ant A4 (210x297 mm) formato lapo ir pritvirtinti taip, kad galėtumėte į ją žiūrėti iš 3 metrų.

Regėjimo aštrumas priklauso nuo šviesos kiekio, jos intensyvumo ir spektrinės sudėties, nuo optinių akies savybių, anatominių bei fiziologinių faktorių.

Regėjimo aštrumas sumažėja, jei yra refrakcijos anomalijų, padrumzlėjusios akies skaidriosios terpės, tinklainės, regos nervo ir regos nervinių centrų sutrikimų.


[Grįžti]