PRATIMAI DIRBANTIEMS KOMPIUTERIU

Kad sumažėtų žalingas kompiuterio poveikis, seminare "Ar mokate dirbti kompiuteriu?" dalyvavę specialistai rekomendavo atlikti specialius akių bei kitus pratimus. Juos pateikiame mūsų skaitytojams.

 

Pratimai akims

Atsisėskite prieš langą, galvą laikykite tiesiai. Kiekvieną pratimą reikia kartoti 4-5 kartus.

* Plačiai atverkite akis ir nukreipkite žvilgsnį į tolį. Užmerkite akis, stipriai įtempkite akių raumenis. Po to atsipalaiduokite.

* Nepasukdami galvos nukreipkite žvilgsnį į dešinę. Po to nukreipkite žvilgsnį į kairę.

* Užmerkite dešinę akį ir plačiai atverkite kairę. Tą patį pakartokite su kita akimi.

* Iškelkite rodomąjį pirštą tiesiai prieš nosį ir nukreipkite žvilgsnį į jį, po to nukreipkite žvilgsnį į tolį.

* Suraukite kaktą, žiūrėkite piktai. Po to užmerkite akis ir atsipalaiduokite.

 

Pratimai pečių juostos ir rankų nuovargiui mažinti

Tai raumenų įtempimo pratimai. Kiekviena įtempimo padėtis turi būti sulaikoma kelioms sekundėms (pagal galimybes) ir po to grąžinama į pradinę padėtį. Atsipalaidavimui pakanka pakartoti 5-10 kartų. Raumenų įtempimo pratimai atliekami 15-20 kartų, tris kartus per dieną.

* Laisvai atsipalaidavę mosuokite rankomis į vidų (apkabinkite save per krūtinę) ir išorę (laisvai pakelkite rankas į viršų).

* Rankos sulenktos per alkūnes. Sulenkite plaštakas per riešus į vidų (į save) ir tvirtai suspauskite kumščius, po to pasukite plaštakas per riešus į išorę (nuo savęs) ir stipriai išskėskite pirštus. Kartokite pratimą greitu tempu.

* Rankos sulenktos per alkūnes delnas prieš delną. Pasukite plaštakas per riešus nykščiais į priekį, po to pasukite juos mažaisiais pirštais į priekį. Papurtykite plaštakas.

* Rankos sulenktos per alkūnes. Sukite plaštakas per riešus pakaitomis į abi puses.

* Rankos sulenktos per alkūnes. Pasukite plaštakas delnais į viršų, po to į apačią.

* Padėkite rankas laisvai ant pilvo, po to išskėskite jas į šalis.

 

Pratimai, gerinantys galvos raumenų kraujotaką

* Pakelkite rankas už galvos. Alkūnes plačiai išskėskite į šalis, galvą atloškite atgal. Alkūnes stumkite į priekį. Rankas atpalaiduokite ir nuleiskite žemyn, galvą palenkite į priekį. kartokite pratimą 4-6 kartus. Tempas lėtas.

* Lėtai ir atsargiai atloškite galvą. Po to lėtai ir atsargiai galvą lenkite į priekį, pečių nekelkite. Kartokite 4-6 kartus. Tempas lėtas.

* Rankas išskėskite į šalis delnais į priekį, pirštus praskėskite. Stipriai apkabinkite save rankomis per pečius ir laikykite kiek galima ilgiau. Kartokite 4-6 kartus. Tempas greitas.

* Rankos ant juosmens. Pasukite galvą į dešinę, sugrįžkite į pradinę padėtį. Po to pasukite kairę, vėl į pradinę padėtį. Kartokite 6-8 kartus. Tempas lėtas.

 

"Sveikata visiems" 2001 m. spalio 3 - spalio 17 d. Nr.19


[Grįžti]