KOKIAS PROCEDŪRAS ATLIEKA JŪSŲ AKIŲ GYDYTOJAS?

Glaukomai nustatyti akių gydytojas turi daug metodų ir būdų.

Glaukomos tyrimui įtakos turi ir paros laikas. Todėl pas akių gydytoją reikia ateiti tada, kada jis nurodė, o ne tada, kai yra laiko.

Akispūdžio matavimas

Akių spaudimo matavimas - vienas iš dažniausiai naudojamų metodų. Akispūdį galima išmatuoti tonometru arba oro gūsiu. Tonometras - nedidelis svarelis. Jį gydytojas trumpam švelniai priglaudžia prie jūsų akies. Moderniuose akių kabinetuose, optikose vietoj svarelio naudojamas oro gūsį sukeliantis aparatas. Abu metodai, teisingai juos atlikus, skausmo nesukelia.

Rezultatas

Akių spaudimo matavimas gydytojui suteikia informacijos apie jūsų akį. Jo rezultatai nėra vienareikšmiai, todėl jūs turėtumėte patikėti apie akių spaudimą spręsti gydytojui ir pasikliauti jo išvadomis. Padidėjęs akispūdis dar nereiškia, kad jūs sergate glaukoma. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai ligonis serga glaukoma, bet jo akispūdis yra normalus.

Akipločio matavimas

Akiplotis - tai regėjimo lauko dalis, kurią žmogaus akis aprėpia nejudėdama. Sergant glaukoma akiplotis siaurėja, "iškrinta" atskiri jo plotai. Žmogus gali ir nepastebėti, kad jo akiplotis susiaurėjo. Gydytojas akiplotį matuoja su prietaisu - perimetru. Tyrimo esmė yra ta, kad žmogus turi reaguoti į jo regėjimo lauke atsiradusius objektus. Procedūra užtrunka 5-30 minučių.

Rezultatas

Akipločio matavimo rezultatai gydytojui suteikia informacijos apie glaukomos eigą. Geriausiai yra tada, kai pavyksta ilgesniam laikui sustabdyti akipločio siaurėjimą.

Regėjimo nervo tyrimas

Per regėjimo nervą signalai iš akies patenka į smegenis. Regėjimo nervas iš akies išeina jos dugne. Ši vieta yra vadinama regėjimo nervo disku. Jį gydytojas gali pamatyti naudodamasis oftalmoskopu ar padidinamuoju stiklu. Dažnai tyrimo metu akių lašais yra išplečiamas vyzdys.

Būkite atsargūs ir po tokios procedūros kelias valandas pasistenkite nevairuoti automobilio.

Rezultatas

Regėjimo nervo tyrimai gydytojui padeda nustatyti, ar regėjimo nervą pažeidė glaukoma, ar kitos priežastys. Pasinaudojus akipločio tyrimais, jau galima daryti išvadas. Regėjimo nervo apžiūra yra labai svarbi glaukomos nustatymo proceso dalis.


[Ligos] | [Atgal] | [Kitas]