GLAUKOMA

Nepamirškite: geriausias glaukomos specialistas yra jūsų akių gydytojas. Į visus klausimus geriausiai atsakys jis, bet čia taip pat galite rasti šiek tiek žinių apie glaukomą.

KAS TAI YRA GLAUKOMA, PADIDĖJĘS AKISPŪDIS?

Padidėjęs akispūdis:

Padidėjęs akispūdis gali byloti apie besiartinančią glaukomą. Tai nustatęs akių gydytojas kurį laiką jums rekomenduos tikrintis akių spaudimą ir paskirs lašų akims.

Glaukoma:

Glaukoma - tai akių liga. Apie ją dažniausiai (tačiau ne visada) byloja padidėjęs akispūdis. Jį tiria akių gydytojas. Negydant glaukomos mažėja regėjimo laukas, galima net ir apakti.

Dažniausia yra atvirojo kampo glaukoma (Glaucoma simplex). Ji nepastebima gali vystytis metų metais. Galiausiai skysčių nutekėjimas sutrinka tiek, kad akies nervas pažeidžiamas labai smarkiai ir žmogus gali pastebėti gerokai susiaurėjusį akiplotį.

Ši glaukomos rūšis tuo ir pavojinga, kad ligonis daugelį metų gali net neįtarti, kad glaukoma naikina jo regėjimą.

Uždarojo kampo glaukoma pasitaiko daug rečiau. Jos požymiais gali būti dėl skysčių nutekėjimo sutrikimo akyje arba šalia jos staiga atsiradę stiprūs skausmai, ženkliai pablogėjęs regėjimas, rūkas akyse, spalvoti žiedai apie šviesos šaltinį (elektros lemputę, žvakę, prožektorių ir kt.). Esant šiems požymiams nedelsiant reikėtų kreiptis į akių gydytoją.

Įgimta glaukoma yra blogo akies vystymosi pasekmė. Šviesos baimė, ašarojimas, ragenos pastovus arba praeinantis apsiblausimas, "neįprastai didelės gražios kūdikio akys" gali būti įgimtos glaukomos požymiai. Tokiu atveju pravartu būtų pasikonsultuoti su akių gydytoju. Tik savalaikis gydymas ar operacija gali išgelbėti vaiką nuo aklumo. Tėvai neturėtų dėl to labai jaudintis. Šiuolaikiniai akių tyrimai ir operacijos yra daromos su modernia technika. Operacijų ir narkozės žala kūdikiui bus žymiai mažesnė, nei aklumas visą gyvenimą.

Savalaikė gydytojo pagalba gali išgelbėti regėjimo likutį.

Glaukomos priežastys:

Akyje yra skysčių. Kai šie skysčiai nebegali iš akies nutekėti, padidėja akispūdis.

Ką daryti?

Dažniausiai gydymui pakanka akių lašų. Labai svarbu, kad akių lašai būtų lašinami taip, kaip nurodė akių gydytojas. Vėliau gali prireikti lazerio terapijos ar operacijos.

Ko galima tikėtis?

Reikėtų tikėtis akispūdžio ženklaus sumažėjimo. Taip apsisaugoma nuo žalos akipločiui ir regos nervui.


[Ligos] | [Atgal] | [Kitas]